H2OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Świąteczne dekorowanie wnętrz to tradycja, którą bardzo chętnie kultywujemy. Proponujemy, by w tym roku dodać do świątecznego wystroju nieco elementów wodnych. Tym bardziej, że tworzenie takich dekoracji to świetny sposób na relaks i dobrą wspólną zabawę, a pomysłów na nie można znaleźć bardzo wiele.

źródło: picphotos.net

Butelki, nakrętki, korki… na pewno każdy z nas znajdzie je w swoim domu. Zamiast wyrzucać – można wykorzystać je do stworzenia wyjątkowych dekoracji. Jeśli lubisz ciepłe światło – wykorzystaj butelki po winie lub szampanie i włóż do ich środka choinkowe lampki. Szkło stłumi kolor światła i nada mu indywidualny odcień. Butelki świetnie prezentują się w większej grupie, np. ustawione na parapecie. Nastrojowy klimat gwarantowany!

Amatorom piwa (choć szczerze wierzymy, że pijecie tylko wodę;P) polecamy nie wyrzucać butelek po weekendzie. Zwłaszcza te z zielonego szkła mogą przydać się do stworzenia wyjątkowej choinki. Tylko uwaga – nie polecamy kłaść pod nią prezentów. Chyba, że lubisz chodzić po tłuczonym szkle.

źródło: e-mieszkanie.pl

Wszystkim, którzy znają się na szydełkowaniu i lubią popijać napoje z plastikowych butelek, polecamy pomysł na piękną małą choinkę z nakrętek ozdobioną kordonkowymi ubrankami. Idealna dekoracja na świąteczny stół lub do małych pomieszczeń. A ile nauki cierpliwości przy jej tworzeniu! Prawdziwe wyzwanie dla ambitnych i wytrwałych.

źródło: tipy.interia.pl

Jeśli nie znasz się na szydełkowaniu, ale za to lubisz zabawy z nożyczkami, papierem, klejem i kolorowymi koralikami – spróbuj stworzyć inną wersję choinki, która świetnie sprawdzi się np. jako dekoracja ścienna.

Nasze serca absolutnie podbiły renifery wykonane z korków od wina, fistaszków, koralików, magnesów i gałązek świerku. Trzeba się przy nich trochę napracować, ale efekt jest wart starań. Zobaczcie sami.

źródło: wkreceniwdom.com.pl

Na koniec mamy dla Was jeszcze kilka inspiracji ze świata (i z portalu dekoeko.wordpress.com :P):

Moskiewska choinka zrobiona z 40 tysięcy plastikowych butelek

Choinka z plastikowych butelek znalazła się również w stolicy mody – Paryżu

Plastikowe butelki to niezwykle wdzięczny choinkowy temat – nie mogło ich zabraknąć również w australijskiej wersji drzewka

W tym roku dodajcie do świątecznych dekoracji mieszkaniowych choćby drobny element wodny:) My na pewno to zrobimy.

wsparcie merytoryczne: czterykaty.pl, wkreceniwdom.com.pl, e-mieszkanie.pl, tipy.interia.pl, dzieciakiwdomu.pl, dekoeko.wordpress.com

Poprzedni artykuł

PREZENTOWODNIE

Następny artykuł

Zimowe podstawy wodoodporne

About the author

JOIN THE DISCUSSION