WODY DLA URODY!

Uważasz, że bierze się z wnętrza? A może jesteś wśród tych, który dostrzegają je głównie w wyglądzie zewnętrznym? W obu przypadkach w dążeniu do PIĘKNA pomoże Ci woda 🙂

Błysk w oku, promienna cera, lśniące włosy, silne i zgrabne ciało. Woda to najlepszy kosmetyk! Podobno spożywanie już nawet 1 litra dziennie przez okres 42 dni może zwiększyć nawilżenie skóry aż o 14%, a to wynik podobny z tym osiągniętym dzięki zastosowaniu specjalnych kosmetyków. Jakie korzyści dla urody związane są z regularnym nawadnianiem?

Woda wspiera prawidłową cyrkulację płynów w organizmie. Dzięki temu usuwa obrzęki, wygładza zmarszczki i redukuje znienawidzony przez kobiety cellulit. Poprawa krążenia przekłada się na poprawę kolorytu skóry i zmniejszenie cieni oraz tzw. „worków” pod oczami, a także regulację ciśnienia tętniczego i temperatury ciała. Odpowiednie nawadnianie podkręca też metabolizm – woda to sprzymierzeniec idealnej figury (oczywiście do spółki ze zbilansowaną dietą i regularną aktywnością fizyczną).

Woda to najlepszy nawilżacz. Jej regularne spożywanie to gładka i dobrze odżywiona skóra. Dobroczynne właściwości obejmują także włosy (które dzięki wodzie stają się lśniące i mocniejsze) oraz paznokcie (wyraźnie wygładzone i wzmocnione). Pisaliśmy już o zaletach porannego picia wody, ale szklankę H2O warto zaserwować sobie również przed snem! Noc jest okresem, w którym skóra bardzo się wysusza. Z drugiej strony – to czas, w którym najintensywniej zachodzą procesy regeneracyjne. Dlatego daj swojej skórze szanse na odżywienie, podczas gdy smacznie śpisz. Odwdzięczy Ci się promiennym wyglądem każdego poranka.

Woda korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego, wspierając procesy trawienne. Tymczasem wśród specjalistów coraz częściej pojawia się opinia, że to właśnie jelita są naszym swoistym centrum – odpowiedzialnym zarówno za ogólne dobre samopoczucie fizyczne, jak również kondycję psychiczną. Sprawny przewód pokarmowy to zdrowie w najczystszej postaci. A zdrowie w prostej linii przekłada się na piękno – to jego uniwersalny i ponadczasowy kanon.

Regularne picie wody pomaga oczyścić organizm z toksyn. Dzięki temu zdecydowanie poprawia się stan cery, a Ty czujesz się i wyglądasz pięknie! Oczyszczony organizm to także fundament młodego wyglądu! Chcesz oszukać biologiczny zegar? Zaprzyjaźnij się z wodą!

O tym, jaką wodę warto pić pisaliśmy już kiedyś na blogu. Dziś w ramach ciekawostki powiemy Wam jeszcze o wodzie wellness oraz cudownej wodzie z tlenem. Mianem tej pierwszej określany jest produkt na bazie wody mineralnej, źródlanej lub stołowej, wzbogacony o ekstrakty roślinne (np. guaranę lub trawę cytrynową) oraz witaminy i minerały (np. witaminy z grupy B, kwas foliowy, wapń, potas i magnez). Wody wellness są coraz bardziej popularne, jednak oceniając ich walory zdrowotne warto mieć na uwadze, że często w ich składzie można znaleźć sztuczne składniki (np. aromaty, regulatory). Dlatego tego typu wodę najlepiej przyrządzić sobie samodzielne. Cudowna woda z tlenem, którą można znaleźć na sklepowych półkach, rzekomo ma być bardziej bogata w ten pierwiastek. Naszym zdaniem to jednak tylko i wyłącznie marketingowy chwyt, choć w jednym z kolejnych artykułów postaramy się przyjrzeć temu tematowi bliżej.

Pisząc o wpływie wody na urodę nie sposób nie wspomnieć też o wodzie termalnej – dla odmiany nie do picia, ale do stosowania zewnętrznego. To woda z ujęć podziemnych, sprzedawana w sprayu. Dzięki udowodnionej wysokiej zawartości składników mineralnych korzystnie wpływa na urodę. Najlepiej używać jej jak toniku. Wystarczy spryskać twarz, odczekać chwilę, a następnie osuszyć skórę ręcznikiem lub chusteczką. Świetnie sprawdza się na skórze wysuszonej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień – po regularnym stosowaniu produktu widać efekt wzmacniający, redukujący zaczerwienienia i uspokajający. Wypróbujcie koniecznie!

9 września to Międzynarodowy Dzień Urody. Celebrujcie go wodnie, a z pewnością poczujecie się pięknie 🙂

wsparcie merytoryczne: health.com, allwomenstalk.com, prevention.com, sheknows.com, instyle.com, thestylishtube.com, yaacool-uroda.pl, portal.abczdrowie.pl, interia.pl, zdrowo.pl, pieknojestwtobie.com, blackdresses.pl

About the author

Warto przeczytać

Wystąpił błąd.