Pora na zmiany? Wiemy, od czego zacząć

Robi je ponad połowa z nas, ale większość nie jest w stanie wytrwać w nich dłużej niż 3 miesiące. Dziś bierzemy pod lupę noworoczne postanowienia Polaków i proponujemy proste rozwiązanie, które pozwoli zwiększyć efektywność ich realizacji.  

Wystarczy jedno niewielkie i łatwe do zrealizowania noworoczne postanowienie, by odmienić życie na lepsze w wielu aspektach;)

Nowy rok – szansa na podjęcie kroków, które nagle pozytywnie odmienią całe nasze życie…  Kto z Was miewał takie myśli wraz z początkiem stycznia? To naturalne. Jak wynika z badań, postanowienia noworoczne robi większość z nas. Czego najczęściej dotyczą? Podobno średnio 25% Polaków chce zwiększyć aktywność fizyczną, a co piąty ma zamiar zacząć żyć bardziej oszczędnie. Częstym postanowieniem jest również przejście na dietę (prawie 20% z nas, w większości kobiety) i rezygnacja z używek bądź rzucenie nałogu (15%, głównie mężczyźni). Nierzadko noworoczne zmiany wiążą się także z uporządkowaniem spraw rodzinnych (ok. 15%) czy zmianą pracy (co dziesiąty z nas, głównie osoby w wieku 25-39 lat).

Jak wygląda realizacja postanowień? Wypoczęci po świąteczno-noworocznym czasie mamy jeszcze sporo zapału, ale wraz z powrotem do codziennych obowiązków i zimowej rzeczywistości często wracają również stare złe nawyki i trudniej jest wprowadzać zmiany. Ponadto, wyzwania, które stawiamy przed sobą bywają zbyt wygórowane, więc niełatwo im sprostać. Problemem może być również to, że postanowienia są zbyt ogólne, a przez to trudno podjąć konkretne działania.

Czy Wam również realizacja noworocznych zamierzeń idzie dość opornie? Mamy dla Was świetną propozycję. Znamy JEDNO postanowienie, które dość łatwo wprowadzić w życie, a które niesie ze sobą wiele pozytywnych zmian w różnych aspektach. Mowa oczywiście o PICIU WODY! Dlaczego?
– Większość noworocznych postanowień Polaków dotyczy zdrowego stylu życia. Chcesz mieć więcej energii i poczuć się lepiej? Nie musisz od razu porywać się na restrykcyjną dietę i intensywne treningi. A może zaczniesz od nawadniania organizmu? Zrób to dla swojego zdrowia już dziś! Codzienna porcja wody to lepsza przemiana materii i więcej energii. Pozwoli Ci to przygotować się na dalsze wyzwania, takie jak właśnie dieta i aktywność fizyczna.
– Picie jednej szklanki wody z cytryną każdego ranka nie jest ogromnym wyzwaniem. To mały krok, który łatwo wprowadzić w życie i który może stać się podstawą do wyrobienia innych zdrowych nawyków. To co, może od jutra?
Drobna zmiana często pociąga za sobą kolejne. Gdy zaczniesz od pierwszego celu, jakim będzie poranna szklanka wody, możesz dodawać kolejne, dzięki którym regularnie i odpowiednio nawodnisz swój organizm w ciągu całego dnia.
– Jak pokazują badania, przyczyną porażki w realizacji postanowień są często zbyt nierealistyczne, ambitne lub niedostatecznie sprecyzowane cele. Picie wody to postanowienie jak najbardziej możliwe do zrealizowania i konkretne.
– Niepowodzenia w realizowaniu noworocznych zamierzeń często napawają nas smutkiem i obniżają poczucie własnej wartości. Picie wody to cel, który zrealizować jest dość łatwo, a dzięki temu można dać sobie powód do satysfakcji i poczuć się lepiej, zdobywając siły na kolejne wyzwania.

Codzienna porcja wody to lepsza sylwetka, więcej energii, dobry humor i pozytywne nastawienie oraz zwiększona koncentracja. Wszystkie te cechy pomogą uporać się z najczęściej stawianymi sobie wyzwaniami jak np. utrata wagi, zwiększenie aktywności fizycznej, oszczędzanie pieniędzy, uporządkowanie spraw rodzinnych, rzucenie nałogu czy zmiana pracy. Same korzyści! A zatem – do dzieła! Mamy nadzieję, że Waszym głównym postanowieniem noworocznym będzie codzienna porcja wody. Naszym już jest i od lat się sprawdza;)

wsparcie merytoryczne: newsweek.pl (IQS dla „Newsweeka”, sondaż telefoniczny, próba reprezentatywna 600 Polaków.), wprost.pl, newseria.pl, wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykuł

DAJ SKÓRZE WODY ZIMĄ

Następny artykuł

Nie masz czasu na wodę?

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.