Fontanna będzie działała jeszcze 2 tygodnie!

Od 8 sierpnia 2014 r. gdańszczanie mogą cieszyć się nową fontanną, która pojawiła się na Placu im. Jana Heweliusza. Czy stała się miejscem spotkań, które przyciągnęło amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu?

image

fot. trojmiasto.pl

Na zaproszenie do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu fontanny odpowiedziało bardzo wielu mieszkańców Trójmiasta i turystów. Wydarzenie odbyło się 8 sierpnia (piątek) o godzinie 22:00. Frekwencja była wprost oszałamiająca!:) Mimo późnej pory przyszły także rodziny z małymi dziećmi. Inauguracyjny wieczór był magiczny i na długo pozostanie w naszej pamięci. Od tego czasu fontanna zaczęła funkcjonować codziennie – od godziny 8:00 do 24:00.

image

Chcieliśmy, by fontanna stała się miejscem spotkań. Naszym celem było umilenie Wam czasu spędzanego w pięknym Gdańsku we właściwy nam, wodny sposób. Plac im. Jana Heweliusza stał się miejscem nowoczesnym, ale jednocześnie nie odcinającym się od historii (a wręcz czerpiącym z tradycji). Dynamiczna fontanna tworząca wodne obrazy (tarcze wodne, mgłę, a także –  jako pierwsza fontanna w Polsce – lustro wodne) umożliwiała odpoczynek dorosłym i bezpieczną zabawę dzieciom. Dodatkową atrakcją były specjalne spektakle świetlne, które umilały czas podczas wakacyjnych wieczorów.

image

Bieżące informowanie o aktualnych pracach związanych z budową, a później uroczysta inauguracja (http://blizejzrodel.pl/post/94527676669/po-inauguracji-fontanny-na-placu-im-jana-heweliusza-w), błąd ortograficzny i wynikające z niego zamieszanie medialne (http://blizejzrodel.pl/post/96534741974/wazne-sprawy-wazenia-i-warzenia)… Działo się! To wszystko już za nami. Fontanna na Placu Heweliusza będzie działała jeszcze przez 2 pierwsze tygodnie października.  

image

Z naszych obserwacji wynika, że fontanna przypadła Wam do gustu i stała się nowym atrakcyjnym miejscem spotkań na mapie Gdańska.

Wciąż czekamy jednak na Wasze opinie. Spodobało się Wam spędzanie czasu przy fontannie? A może macie jakieś spostrzeżenia, którymi moglibyście się z nami podzielić, by w kolejnym sezonie fontanna funkcjonowała jeszcze lepiej? Dajcie znać, liczymy na Wasze komentarze🙂

Tymczasem, w ramach wspomnień, zobaczcie raz jeszcze filmik dokumentujący proces powstawania fontanny:

A także relację z uroczystej inauguracji:

About the author

JOIN THE DISCUSSION