Forum Wodny Gdańsk – przedstawiamy prelegentów

Konferencja Forum Wodny Gdańsk – Inteligentne Zarządzanie Wodą już za tydzień. Najwyższa pora, by przedstawić Wam prelegentów – wybitnych specjalistów w branży.

Konferencja, która odbędzie się 15 października w gdańskim AMBEREXPO, będzie okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu gospodarki wodnej. Prelekcje ekspertów będą dotyczyły ważnych tematów, które – choć specjalistyczne – to jednak powinny być bliskie każdemu z nas. Wszak z wodą mamy do czynienia na co dzień, a racjonalne nią zarządzanie wpływa na kondycję całego środowiska, a zatem i nas wszystkich.

Oto prelegenci, który wystąpią podczas przyszłotygodniowego Forum. Dziś przedstawiamy tych, którzy zaprezentują swoje wykłady podczas I bloku, poświęconego wodociągom. O kolejnych opowiemy Wam w następnym poście.

TADEUSZ RZEPECKI

Absolwent Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskał tytuł doktora nauk technicznych (chemia) w Politechnice Krakowskiej przedstawiając w publicznej obronie rozprawę pt: „Badania nad utylizacją odpadów z procesu oczyszczania ścieków komunalnych i odzyskiem z nich związków fosforu”. W latach 1998 – 2003 pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Spółki w Tarnowskiej Grupowej Oczyszczalni Ścieków Sp. z o.o. Od 2003 r. piastował stanowisko Prezesa Zarządu Tarnowskich Wodociągów Sp. z o. o. Obecnie jest  także Przewodniczącym Izby Gospodarczej i Wodociągów Polskich.

Podczas konferencji Tadeusz Rzepecki opowie o wyzwaniach stojących przed branżą wodociągowo-kanalizacyjną, w tym o potrzebie konsolidacji branży oraz koniecznych inwestycjach.

 

DR MIROSŁAW LIDZBARSKI

Pracownik Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Oddziale Geologii Morza w Gdańsku. Pełni funkcję Regionalnego Koordynatora Państwowej Służby Hydrogeologicznej. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach kartograficznych, jako redaktor regionalny i autor kilkudziesięciu arkuszy Mapy Hydrogeologicznej Polski w skali 1:50000. Jest członkiem Komisji ds. Opracowań Kartograficznych przy Ministrze Środowiska. Był współorganizatorem sympozjów krajowych i międzynarodowych, uczestniczył w międzynarodowym programie SEAREG i ASTRA koordynowanego przez Geological Survey of Finland. Głównym przedmiotem zainteresowań zawodowych i prac badawczych dr Mirosława Lidzbarskiego są wody podziemne w strefie brzegowej Bałtyku oraz na obszarach pojeziernych Polski północnej. Jest autorem wielu projektów i dokumentacji hydrogeologicznych mających na celu rozpoznanie zasobów oraz oceny zagrożeń i jakości wód podziemnych. Od kilku lat prowadzi szczegółowe badania stanu środowiska wodnego na terenie Gdańska i Sopotu. Efektem tych badań jest powstanie zintegrowanego systemu monitorowania wód podziemnych w Gdańsku i Sopocie. W latach 2013-2014 kierował zespołem badawczym, którego celem było szczegółowa ocena zasięgu i rodzaju zanieczyszczeń w wodach podziemnych na obszarach zurbanizowanych i poprzemysłowych na terenie Gdańska. Autor licznych publikacji prezentujących wyniki prac badawczych w rejonie aglomeracji Trójmiasta.

Podczas konferencji dr Mirosław Lidzbarski opowie o zarządzaniu stanem i jakością wód podziemnych na terenie Gdańska, geomonitoringu i perspektywach zaopatrzenia Gdańska w wodę pitną.

 

JACEK KASZUBOWSKI

Absolwent Politechniki Gdańskiej (Wydział Hydrotechniki, specjalność: Inżynieria Sanitarna – Wodociągi i Kanalizacja, a także Podyplomowego Studium „Zarządzanie firmą w warunkach rynkowych”) i Policealnego Studium Ochrony Środowiska w Gdańsku (specjalność: Technik Melioracji). Członek Pomorskiej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych. Od 2005 roku Kierownik Działu Planowania i rozwoju w GIWK. Autor licznych publikacji branżowych. Współautor planu rozwoju gdańskiego systemu wodociągowego w latach 2010-2025, współautor planów i koncepcji inwestycji na gdańskim systemie wod-kan (m in. inwestycji realizowanych w ramach Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego), uczestnik zespołów branżowych przygotowujących i realizujących strategiczne dla Gdańska projekty inwestycyjne, w tym GPKM,MEPN Euro 2012. Uczestnik międzynarodowego zespołu ekspertów ds. odbudowy zniszczeń powojennych w Iraku, doświadczenie w zakresie eksploatacji i zarządzania gdańskim systemem produkcji i dystrybucji wody.

Podczas konferencji opowie o Perspektywach funkcjonowania gdańskiego systemu wodociągowego. Przybliży strategię zaopatrzenia Gdańska w wodę do 2025 i odpowie na pytanie, czy Gdańsk może oprzeć przyszłościowe zaopatrzenie w wodę tylko na ujęciach głębinowych.

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.