Naturalne Parkowanie

Już w najbliższy weekend odbędzie się jedno z najbardziej zielonych, edukacyjnych i relaksujących wydarzeń w Gdańsku − Parkowanie. To dwa dni wypoczynku i rekreacji wśród roślinności Parku Oliwskiego. Podczas tegorocznej edycji jedną z edukacyjnych atrakcji będzie gra planszowa prezentująca tajniki wody. 

Tym razem Parkowanie odbywa się pod dwojako rozumianym hasłem “nieużytki”, które traktujemy dosłownie, jako nieużytki gruntowe, ale także symbolicznie, jako nieużytki mentalne. Przesłanie to ma aktywować uczestników i skłonić ich, do twórczego kreatywnego myślenia, współodczuwania, a także zachęcania do oddolnego działania na rzecz społeczności lokalnej. Organizatorzy Parkowania podkreślają wagę społecznej i ekologicznej wrażliwości człowieka.  Takiej postawy uczy także rodzinna gra planszowa  „Co w wodzie piszczy”. Gra skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zdobyć lub utrwalić wiedzę związaną z wodą. Uczestnicy zabawy nabywają wiedzę, oceniają zachowanie i postawy innych, poznają ciekawe fakty związane z wodą. Wczuwając się w sytuacje bezpośrednio uczestniczą w identyfikacji postaw, jako ekologicznych i nieekologicznych.

Uczestnicy Parkowania będą mogli również wspólnie zbudować szałas, wziąć udział w warsztatach jogi oraz tai-chi. Wśród atrakcji przewidziano także tworzenie kompostowników i naukę szydełkowania przy użyciu taśmy bawełnianej. W programie znajdują się również projekcje filmowe, koncerty i gry miejskie.

Szczegółowy plan wydarzenia znajdziecie na stronie:

http://s-trojmiasto.pl/download/stafiej/presskit_PARKOWANIE_NIEUYTKI.pdf

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.