Razem dobiegliśmy prawie do Tokio! Niech żyje aktywność… i gdańska woda:)

2 dystanse, 3 strefy piknikowe, ponad 30 stopni Celsjusza i prawie 7 tysięcy wspólnie przebiegniętych kilometrów! Podczas II Biegu do źródeł padło wiele rekordów. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie odbędzie się również w przyszłym roku, więc już możecie zacząć pracować nad jeszcze lepszą formą;)

Druga edycja Biegu do źródeł  to edycja rekordowa, i to pod niejednym względem. Jak to? Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Po pierwsze – frekwencja. Do startu zjawili się niemal wszyscy zapisani zawodnicy;) Dziękujemy Wam za tak liczną obecność, cieszymy się, że Bieg przyciąga coraz więcej osób!

Po drugie – co jest poniekąd naturalną konsekwencją pierwszego – ilość przebytych kilometrów. W tym roku wspólnymi siłami (sumując dystanse przebiegnięte przez każdego z uczestników) moglibyśmy w prostej linii dobiec niemalże do stolicy Japonii – zabrakłoby jedynie 157 km! Mamy nadzieję, że za rok wspólnie obiegniemy Równik 😀

Po trzecie – temperatura. Atmosfera była gorąca nie tylko ze względu na biegową rywalizację. Przyczyniły się do tego również warunki pogodowe. Przy starcie zawodników Biegu Głównego, w samo południe, termometry wskazywały aż 32⁰C! Taki upał był dla biegaczy prawdziwym wyzwaniem, wymagającym bardzo dobrej wydolności. Tym bardziej cieszymy się, że tak doskonale temu wyzwaniu sprostali;) I tym bardziej nic dziwnego, że podczas wydarzenia królowała woda. Zawodnicy na trasie mogli dwukrotnie zaznać wodnego orzeźwienia. W trakcie wydarzenia serwowano zdrową, głębinową wodę z saturatora. Kolejnym jej źródłem był zdrój znajdujący się na terenie Parku Jelitkowskiego, tuż przy wejściu na plażę numer 71.

Po czwarte – wyniki. Upały nie przeszkodziły zawodnikom w osiąganiu bardzo dobrych czasów. Pierwszy na mecie Biegu Głównego pojawił się reprezentant UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK, Pan Piotr Pobłocki, który przebiegł trasę w czasie 33 min 38 sek. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Pani Marta Łagownik z Gdańska, która uzyskała czas 38 min 56 sek. Oto wyniki klasyfikacji generalnej:
NAJLEPSZE ZAWODNICZKI:
1. Marta Łagownik, SMARUJ NA TRENING TEAM, 38:56
2. Katarzyna Pobłocka, UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK, 40:29
3. Kamila Pobłocka, UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK, 40:33
4. Małgorzata Tuwalska, LKS ZANTYR SZTUM, 40:42
5. Joanna Dobrowolska, MAJATEAM, 41:45

NAJLEPSI ZAWODNICY W KLASYFIKACJI GENERALNEJ MĘŻCZYZN:
1. Piotr Pobłocki, UKS EKONOMIK MARATOŃCZYK LĘBORK, 33:38
2. Michał Derdowski, LLKS ZIEMII KOCIEWSKIEJ SKÓRCZ, 35:23
3. Damian Wnuk, UKS OLIMPIJCZYK SKORZEWO, 35:54
4. Łukasz Stachowiak ze Straszyna, 36:12
5. Łukasz Keslinke, BIEGAMYRAZEM.PL, 36:34

Po piąte – różnorodność. Ku naszej ogromnej radości, w Biegu wzięli udział nie tylko zawodowi biegacze, ale również po prostu amatorzy aktywnego stylu życia. Atmosfera sportowej rywalizacji połączyła sportowców, rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, a także wszystkich, którzy swoją przygodę z bieganiem dopiero rozpoczęli – najmłodszy zawodnik miał zaledwie kilka miesięcy i jechał w wózku towarzysząc biegającym rodzicom;) Okazją do pierwszego startu był Bieg Rodzinny na trasie 3,5 km w formule „run for fun”, w którym udział wraz z zawodnikami wzięła ambasadorka wydarzenia – Sylwia Jaśkowiec, wybitna biegaczka narciarska. Wytrwale dopingowała wszystkich biegaczy, pozowała z nimi do zdjęć (jak zauważyliśmy, zdjęcie z Sylwią stało się niemal punktem obowiązkowym imprezy;)) oraz zapraszała do stref piknikowych.

Od 11 czynne były ŹRÓDŁA czyli strefy piknikowe, w których dominowały: ENERGIA, WIEDZA I RELAKS. Największym zainteresowaniem wyczynowych biegaczy cieszyła się strefa masażu, co wcale nad nie dziwi;) Niezwykle efektowne okazały się także: sztuka ebru, pokazy wodno-azotowe, warsztaty żeglarskie oraz spotkania z  mimami. Najmłodsi uczestnicy pikniku, z niezwykłym zainteresowaniem wysłuchali performatywnego czytania książek przygotowanego przez aktorów Teatru Miniatura.

O 14.30 na piknikowej scenie wręczono najlepszym zawodnikom nagrody. Biegaczom, którzy uzyskali dobre rezultaty gratulowali: Sylwia Jaśkowiec i Jacek Skarbek, Prezes GIWK. Na nagrody mogli liczyć nie tylko zawodnicy o najlepszych czasach. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników ponad 50 dodatkowych nagród. Niespodzianki zostały rozdysponowane w drodze losowania.

Tuż po zakończeniu ceremonii nagradzania zawodników, Prezes GIWK pogratulował wszystkim udanego startu i zaprosił na kolejne edycje imprezy.  – Wszystko wskazuje na to, że impreza stanie się wydarzeniem cyklicznym. Myślę, że warto, tu w pasie nadmorskim, w pierwszy weekend czerwca organizować coroczne święto aktywności i gdańskiej wody, która tą aktywność wspiera – powiedział podczas wręczenia nagród Pan Jacek Skarbek.

6 czerwca okolice pasa nadmorskiego w Gdańsku opanowały dwie zdrowe mody – moda na bieganie i trend picia wody. Organizatorami Drugiego Biegu do źródeł byli: Miasto Gdańsk oraz miejska spółka, która zajmuje się poprawą jakości wody pitnej – Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Obowiązkowe zdjęcie z Sylwią Jaśkowiec;)

Na naszym profilu na FB otrzymaliśmy od Was dużo pozytywnych opinii związanych z wydarzeniem. Serdecznie za nie dziękujemy – to dla nas motywacja do dalszego działania! Dziękujemy również za wszelką krytykę, dzięki której wiemy, na co zwrócić większą uwagę w kolejnym roku tak, by poziom Biegu do źródeł był coraz wyższy;) Wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja Biegu do źródeł odbędzie się w czerwcu 2016 roku. Już teraz serdecznie na nią zapraszamy!

Poniżej linki do relacji z wydarzenia, które udostępnialiśmy również na naszym profilu. Jeśli znajdziecie coś jeszcze – piszcie do nas;) Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie na FB – galeria wciąż jest uzupełniania, czekamy również na Wasze foty;)
http://biegowyswiat.pl/2015/06/galeria-ii-bieg-do-zrodel-fot-pawel-szwed/
http://porannybiegacz.pl/2015/06/07/ii-bieg-do-zrodel-relacja/
http://www.radiogdansk.pl/index.php/pomorze-biega/item/25479-goracy-bieg-do-zrodel.html
http://pomorska.tv/sport/materialy/lekkoatletyka/jak-zaczac-biegac-zadalsmy-to-pytanie-uczestnikom-biegu-do-zrodel
http://pomorska.tv/sport/materialy/lekkoatletyka/ii-bieg-do-zrodel

Zasłużony relaks…;)

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.