„Wylej śmiało!” – czyli lokalna kampania o ściekach

Startuje druga odsłona kampanii promującej inwestycje Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II. Poświęcona jest ona informowaniu o efektach inwestycji w zakresie kanalizacji sanitarnej i dodatkowo wsparta doradztwem dla osób, które będą mogły przyłączyć się do gdańskiej sieci kanalizacji sanitarnej.

Pierwszy etap kampanii (Wlej śmiało!) został przeprowadzony w kwietniu 2014 roku i dotyczył poprawy jakości gdańskiej wody. Kolejna odsłona rozpoczyna się już dziś, czyli 29 września 2014 r. i potrwa do końca października 2014 r. Kampania skierowana jest do mieszkańców Gdańska, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnic objętych inwestycjami kanalizacyjnymi Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego II (przyłączających się do nowej sieci kanalizacyjnej – łącznie około 2900 mieszkańców).

Głównym celem kampanii jest podkreślenie ekologicznego i społecznego aspektu Gdańskiego Projektu Wodno-Ściekowego II oraz informowanie o jego efektach. Kampania komunikuje zalety płynące z przyłączania się do sieci kanalizacyjnej. Promuje też postawy proekologiczne i prozdrowotne związane z odprowadzaniem ścieków.

O GPWŚ II
W ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II powstanie około 30 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z efektów Projektu skorzysta prawie 2900 osób z dzielnic: Osowa, Smęgorzyno, Maćkowy i Ujeścisko-Łostowice. Projekt doprowadzi do likwidacji setek zbiorników bezodpływowych oraz związanych z nimi uciążliwości. Użytkownicy zbiorników (zwanych popularnie szambami) zmuszeni są do stałej kontroli ilości produkowanych ścieków i regularnego opróżniania zbiornika. System kanalizacyjny zwalnia mieszkańca z tych obowiązków. Co więcej, zapewnia dużo większe bezpieczeństwo ekologiczne. Zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia gleby i wód podziemnych.

Wylej śmiało!
Kampania będzie obecna przez cały październik w lokalnych mediach: prasie, radiu, Internecie, na stronach www.giwk.pl, www.gdansk.pl oraz na oczywiście na Bliżej Źródeł:)

Gdański projekt wodno-ściekowy etap II, realizowany przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o., dofinansowywany jest ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jak przyłączyć się do sieci?
O szczegółach związanych z przyłączaniem się do sieci kanalizacyjnej będziemy na bieżąco informować na blogu oraz naszym profilu na FB. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu, który pomoże zdobyć wszelkie potrzebne informacje i rozwiać ewentualne wątpliwości związane z przyłączeniem do sieci.

Chcesz przyłączyć się do sieci? Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Zachęcamy do kontaktu za pomocą wiadomości prywatnych na FB (https://www.facebook.com/BlizejZrodel), a także przez specjalną listę kontaktową, którą prezentujemy poniżej.

Na Wasze pytania czekamy do końca października. Wszystkie zadawane przez Was pytania oraz odpowiedzi będą na bieżąco publikowane na naszym profilu na FB. Piszcie, dzwońcie, pytajcie – jesteśmy do Waszej dyspozycji:)

A tymczasem zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku poświęconego Gdańskiemu Projektowi Wodno-Ściekowemu etap II.

Jak przyłączyć się do sieci?

O szczegółach związanych z przyłączaniem się do sieci kanalizacyjnej będziemy na bieżąco informować na blogu oraz naszym profilu na FB. Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu, który pomoże zdobyć wszelkie potrzebne informacje i rozwiać ewentualne wątpliwości związane z przyłączeniem do sieci. Chcesz przyłączyć się do sieci? Masz jakieś pytania? Napisz do nas! Zachęcamy do kontaktu za pomocą wiadomości prywatnych na FB (https://www.facebook.com/BlizejZrodel), a także przez specjalną listę kontaktową, którą prezentujemy poniżej.

Normal
0

21

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-language:EN-US;}

About the author

Warto przeczytać

JOIN THE DISCUSSION

Wystąpił błąd.