Co dobrego znajdziesz w wodzie?

Choć jest całkowicie przezroczysta, kryje w sobie mnóstwo wartościowych składników, dzięki którym tak korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Dziś bierzemy wodę po lupę i piszemy o tym, co niewidzialne, ale zauważalnie zdrowe:)

Najważniejsze składniki mineralne występujące głównie w wodzie twardej to (w kolejności alfabetycznej) magnez, potas, sód i wapń. Magnez pomaga zachować równowagę systemu nerwowego i dobrze wpływa na nasze mięśnie (niedobór tego pierwiastka objawia się m.in. ich bolesnymi skurczami). Za pracę mięśni odpowiedzialny jest również potas. Sód z kolei pomaga utrzymać równowagę płynów w organizmie. W wodzie znajdziecie również odpowiedzialny za budowę kośćca wapń. Wszystkie te pierwiastki są każdemu z nas potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Regularne nawadnianie organizmu wodą bogatą w te składniki pozwala utrzymać ich prawidłowy poziom, co z pewnością przełoży się na nasze samopoczucie.

Dlatego jeśli jeszcze nie wyrobiliście w sobie nawyku picia wody – najwyższa pora to zrobić! Gwarantujemy, że Wasze samopoczucie ulegnie poprawie i zyskacie więcej energii. Więcej korzyści w naszych filmikach.

Woda to… życie! Rozmowa z Agnieszką Danielewicz, dietetykiem:

Woda…pij śmiało!

About the author

JOIN THE DISCUSSION