Wysokie rachunki? Zmyj je wodą!

Przedstawiamy wodny gadżet na dziś – oryginalny pralko-prysznic! Ten niezwykły wynalazek pozwoli zaoszczędzić zarówno wodę, jak i pieniądze. Pomysł został zrealizowany przez tych, którzy ze względów praktycznych na oszczędzaniu znają się najlepiej – studentów.

Myśleliście kiedyś o tym, by ponownie wykorzystać wodę, którą zużywacie biorąc prysznic? Całkiem poważnie zastanowili się nad tym studenci z Turcji. Efektem ich rozważań jest prawdziwie innowacyjne urządzenie, pralko-prysznic WashIt. Jego działanie opiera się na filtrowaniu zużytej pod prysznicem wody, która następnie może zostać wykorzystana podczas prania. Sprytne? Owszem, a do tego ekologiczne
i ekonomiczne zarazem!

 

Kabina posiada dwa odrębne mechanizmy. Jeden jest odpowiedzialny za funkcjonowanie prysznica. Posiada on wbudowany zbiornik, w którym gromadzona jest woda. Kolejny specjalny mechanizm jest odpowiedzialny za przepuszczanie jej przez 3 filtry oraz promienie UV. Dlatego, mimo że używana wcześniej do kąpieli – tak otrzymana woda jest czysta i spełnia wszelkie standardy. Można w niej więc spokojnie wyprać ubrania, a nawet… ponownie się wykąpać!

Więcej informacji o WashIt: http://www.behance.net/gallery/Washit/4614751

źródło: www.greenprophet.com

About the author

JOIN THE DISCUSSION