Wiosenne porządki w ciele czas zacząć!;)

I znów możemy zacząć nucić pod nosem „Wiosna, ach to Ty…” Ona rzeczywiście jest już coraz bliżej! I choć „w marcu jak w garncu” to jednak mamy nadzieję, że będzie to garnek z ciepłą i słoneczną aurą. Pora więc zacząć przygotowywać się na nadejście wiosennych dni, by powitać je z należytą energią i nie dać się przesileniu. 

źródło: nailsbylaura.nl

Jeśli sumiennie i konsekwentnie zastosujecie się do 5 prostych wskazówek, które przedstawiamy poniżej – na pewno powitacie wiosnę promienni, radości i zdrowi. Warto, bo skoro pogoda robi się coraz bardziej sprzyjająca, trzeba mieć siłę do większej aktywności. Koniec z zaszywaniem się w domu pod kocykiem – pora wzmocnić organizm po zimie i z uśmiechem na ustach przyjąć nowe wyzwania. Czy wspominaliśmy już o tym, że idealnym towarzyszem wiosennej metamorfozy jest woda?

Po pierwsze – sprawdź!
Swoje zdrowie oczywiście. Przedwiośnie to bardzo dobry moment na zrobienie podstawowych badań kontrolnych. Warto również pamiętać o przeglądzie dentystycznym, by powitać wiosnę z pełnym i pięknym uśmiechem. To bardzo ważne – zdrowy jest nie tylko ten, kto w ogóle nie choruje, ale również ten, który regularnie kontroluje stan swojego zdrowia! Jaka jest tu rola wody? Całkiem spora. Woda uzupełnia poziom składników mineralnych w organizmie, ponadto zapobiega nadciśnieniu i pomaga utrzymać prawidłową masę ciała. Jeśli pijecie ją regularnie – Wasze wyniki również będą lepsze.

Po drugie – jedz!
O jakość spożywanych posiłków warto dbać zawsze. Po okresie zimowym jest jednak szczególnie ważne, by rozbudzić organizm, wzmocnić go i uzupełnić wszystkie składniki, o które zimą było trudniej. Koniec z poprawiającymi humor słodyczami czy tłustymi ciężkimi daniami, którymi wielu z nas chętnie zajada się podczas zimowych miesięcy. Pora postawić główny nacisk na lekkostrawne posiłki pełne wartościowego białka, złożonych węglowodanów, a przede wszystkim warzyw i owoców. Nie chodzi o to, by chudnąć. Naszym celem powinno być zdrowie i dobre samopoczucie. Nie liczcie kalorii, myślcie o jakości. Wasz organizm na pewno Wam podziękuje dobrą wiosenną energią. Tu również ważna jest woda – pita systematycznie pomoże oczyścić organizm z zimowych toksyn, doda werwy i poprawi nastrój, a także wygląd skóry.

Po trzecie – rusz!
Rusz siebie, oczywiście. Choć wydaje się to sprawą oczywistą, to jednak warto o niej zawsze powiedzieć po raz kolejny. Aktywność to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego z okazji zbliżającej się wiosny odejdź od komputera i zrób coś dla swojego ciała i ducha. Bieganie, rower, gry zespołowe, fitness, zumba czy basen – możliwości jest bez liku. Wybierz taką aktywność, która sprawia Ci przyjemność, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ćwicz regularnie – codziennie przez co najmniej 30 minut albo 3 razy w tygodniu po godzinie. Nagrodą będzie spadek kilogramów, przyrost energii, pozytywne myślenie i większa siła charakteru, która pozwoli Ci podjąć każde wyzwanie. Poświęć każdego dnia choć chwilę na aktywność, to naprawdę łatwe. Nie zapomnij, by przed i po treningu nawadniać organizm – dzięki temu aktywność przyniesie dobre rezultaty, ale organizm nie będzie czuł się przeciążony.

Po czwarte – dla siebie!
Postanów sobie, że codziennie znajdziesz chwilę dla siebie. Zostaw wszystkie obowiązki i bądź sam(a) ze sobą. Skup się na oddechu, poczytaj w spokoju książkę, rozwijaj zainteresowania, zadbaj o swoją urodę (np. nałóż sobie maseczkę lub wybierz się na masaż). Chwila na wyciszenie jest niezwykle ważna w natłoku codziennych zdarzeń. Pozwala zachować równowagę, przywraca spokój i uczy, jak polubić swoje własne towarzystwo. Doceń to. W takiej chwili możesz również delektować się jakimś pysznym wodnym napojem.

Po piąte – myśl!
Oczywiście pozytywnie. Dobre nastawienie to klucz do sukcesu. My ze swojej strony gwarantujemy, że jeśli będziecie stosować się do pierwszych czterech wskazówek – z tą piątą pójdzie Wam o wiele łatwiej. Gdy człowiek jest pewien swojego stanu zdrowia (bo regularnie się bada), dba o dietę i czerpie radość z aktywności fizycznej, a ponadto codziennie znajduje czas na małe przyjemności, czuje się dobrze ze sobą. A jeśli tak jest – pozytywne nastawienie jest czymś naturalnym;) Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podkreślili, jak ważna jest tu rola wody – która dodaje zdrowia, zwiększa wydolność, jest nieodłącznym składnikiem zbilansowanej diety i poprawia humor.

W zasadzie kolejnym, najważniejszym krokiem powinna być tu systematyczność. Mamy jednak nadzieję, że po tylu wspólnych miesiącach nie trzeba Wam o tym przypominać? Do dzieła, ta wiosna będzie nasza!;)

 

About the author

JOIN THE DISCUSSION